Dzień zakochanych w różnych krajach

Warto poznać atrakcyjne historie związane z dniem zakochanych. Dzień zakochanych jest różnie obchodzony w różnych krajach. Jest to jednak święto, które ma etymologię w wielu różnych krajach i regionach. Do dziś dzień zakochanych jest dniem, podczas którego celebrowane jest to święto, jak dzień czczenia słońca, wody, księżyca, płodności a także radości oraz miłości.

Święto to obchodzone było na obszarach, które były zamieszkiwane przez ludy germańskie, słowiańskie a także celtyckie oraz ugrofińskie. Do ludów ugrofińskich należeli między innymi Finowie. Na Łotwie noc świętojańska nazywana była Ligo, i jest traktowana jako święto państwowe. Po odzyskaniu niepodległości 23 oraz 24 czerwca stały się dniami wolnymi od pracy. W Republice Litewskiej dzień 24 czerwca jest od roku obchodzony jako dzień wolny od pracy. W różnych krajach dzień te jest obchodzony różnie i ma rożna etymologię. Wszędzie jest to jednak traktowane jako dzień radości a także jako dzień zakochanych, wesoły dzień.

One thought on “Dzień zakochanych w różnych krajach

  1. Walentynki to bardzo ciekawe święto dla osób młodych, zakochanych. Oczywiście osoby starsze też mogą z niego skorzystać. W tym dniu lecą fajne filmy romantyczne w kinach, a muzyka w radiu jest przeważnie wolna, pełna miłości. Lubię ten dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *