Japoński minimalizm

Zwolennicy oryginalnych rozwiązań w ogrodach szukają inspiracji w różnych regionach, nie zastanawiając się nad tym, że nie wszystkie rozwiązania będą w naszym klimacie odpowiednie. Jeśli jednak nie naśladujemy stylu, a inspirujemy się, dostosowując go do lokalnych warunków, możemy czasami stworzyć ciekawe projekty. Z

wolennicy japońskich wzorów twierdzą, że ogród powinien naśladować naturę i sprawiać wrażenie, że nie był dotknięty ręką człowieka. Natury jednak nie można przenieść do ogrodu, więc tworzy się miniaturowe jej wyobrażenia, idealne odzwierciedlenia. W ogrodzie w stylu japońskim powinny dominować – woda, kamień, ciekawe kompozycje roślinne. Wszystko stonowane, minimalistyczne, proste i eleganckie.

Nawet kamienie, którymi wyłożone są ścieżki powinny być podobne w kolorze, formie, a nawet fakturze. Nie ma tu epatowania kolorem. Zieleń roślin, krzaków, można przełamać niewielką gamą kolorystyczną. Wśród kwiatów japońskiego ogrodu spotyka się peonie, magnolie, azalie. Ścieżki powinny wić się delikatnie i zapraszać do spacerów.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *