Urządzanie ogrodu

Kiedy już postawimy dom, marzymy o właściwym ukształtowaniu przestrzeni wokół. Nie jest to łatwe, bo wymaga ogromnego nakładu pracy, odpowiednich środków finansowych, pewnego poczucia estetyki i przede wszystkim czasu. Nawet, jeśli samodzielnie poczynimy pewne kroki, może się okazać po kilku latach, że nasze krzewy i kwiaty wcale nie tworzą ładnych kompozycji, niektóre przysłaniają inne, w ogrodzie panuje chaos kompozycyjny i nie możemy w nim właściwie odpoczywać.

Może więc warto oddać nasz ogród w ręce fachowców, którzy pomogą nam właściwie zaprojektować ogród? Powinien on być tak przygotowany, żeby przez wszystkie pory roku cieszył oczy. Projektanci zbadają glebę, stwierdzą które rośliny będą najlepiej funkcjonowały i w jakim stylu ogród trzeba urządzić. Ważny jest też gust właścicieli, do którego należy dostosować projekt.

Niektórzy uwielbiają drzewa iglaste i oprócz nich i trawnika, nie chcą mieć innych roślin. Są i tacy, dla których prawdziwy ogród musi eksplodować feerią barw, zapachów i kolorów, a kwiaty są jego elementem niezbędnym. Jeszcze inni pragną regularnych rabat i idealnie wystrzyżonych trawników. Dobry projektant będzie umiał stworzyć ogród dostosowany do potrzeb klienta.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *