Dzień zakochanych

14 lutego odbywa się dzień zakochanych. To najlepszy sposób a randkowanie a także na to, aby czas spędzić ze swoim ukochanym bądź ukochaną oraz w gronie serdecznych przyjaciół. Dzień ten jest znany od wieków. Wywodzi się z kultury anglosaskiej, i ma ponad pięciowiekową tradycję. Od około XV wieku, patronem dnia zakochanych jest właśnie Walenty. Etymologia tego dnia sięga aż czasów rzymskich. To wtedy, obchodzono dzień Lupercalia, w dniach 14 oraz 15 lutego.

Kapłani, Luperkowie tego dnia w grocie, w której wilczyca wychowała założycieli Rzymu, składali Faunowi ofiarę. Koza była poświęcona na znak oczyszczania. Tak więc etymologia tego dnia jest naprawdę stara i warto już dziś zacząć przygotowania do tego święta. Czyli zacząć kupować prezenty a także zastanowić się , gdzie można było spędzić czas na dobrej zabawie, właśnie podczas Walentynek. Ten dzień powinno się spędzić w miłej i serdecznej a także przyjacielskiej atmosferze. Jest to czas zabawy, więc można go spędzić w naprawdę miłej atmosferze.

One thought on “Dzień zakochanych

  1. Właśnie powoli mijają walentynki. Dzisiaj jest 14 luty 2017, godzina prawie 21.00. Spędziłem ten czas z żoną. Jechaliśmy do kina, zjedliśmy kolację w restauracji. Czas minął bardzo fajnie i szybko. Bardzo lubimy ten dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *