Pozycjonowanie w Google – cena

Bardzo ciekawe zagadnienie, które zadaje sobie każdy kto próbuje swoich sił w tworzeniu czegoś z czym nie miał jeszcze nic wspólnego. Posiadając dobre umiejętności nie osiągnie się tego co chce się osiągnać. Doświadczenie jest podstawą, aby dojść do czego kolwiek. Każdemu komu się wydaje że utworzenie stronki oraz pozycjonowanie stron profesjonalnie z uzyskaniem wyników początkowych na różne frazy wystarczy, aby mieć zainteresowanych na pączki grubo się myli. Teraz niech każdy czytelnik popatrzy na swój punkt widzenia. W googlach zapytania pod daną frazą pojawią się jakieś strony. Przypuszczalnie otwieramy trzy pierwsze linki, aby jedną z nich wybrać.

Posiadana przez nas strona to oczywiście pozycja pierwsza. Strona jest rozbudowana, lecz skomplikowana ze zwykłą grafiką nie bardzo rzucającą się w oczy. Pozostałe dwie strony proste, proste w obsłudze, dość ładny theme oraz możliwość znalezienia kontaktu. I po tym wszystkim czy każdy myśli że reklama internetowa oraz pierwsza pozycja to szczyt osiągnięć? Odpowiedź nasuwa się sama, że strona która każdemu uwagę zwróci musi dobrze się prezentować, bo inaczej jest skreślana na samym starcie mimo że została otworzona jako pierwsza. Dlatego też powinien każdy wiedzieć że posiadanie pozycji w czołówce najlepiej w pierwszej piątce, jest już osiągnięciem sukcesu pod tą frazą.

Upieranie się i dążenie do poprawienia to na pierwszą pozycję jest nadaremnością, gdyż linki kolejne można przekierować na inne frazy, dzięki którym oglądalność prawdopodobnie się jeszcze bardziej zwiększy, czego nie można powiedzieć o sposobie upartego linkowania dla jednej frazy, aby stała się pierwszą w wynikach zapytania. Oczywiście są ludzie którzy zaraz po wejściu w jedną stronę kończą poszukiwania i korzystają z danej usługi, lecz takich jest na prawdę mało. Każdy kto jest zainteresowany czymś konkretnym nie kończy na ofercie jednej firmy, czy osoby tylko szuka kilka ciekawych ofert, a spośród nich wybiera jedną. I bardzo prawdopodobne że wybierze tą w której najszybciej doszukał się odpowiednich informacji.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *