Reklama w Google – sposób na biznes

Czy aby zarabiać na serwisach internetowych wymaganiem jest posiadanie własnego skryptu? Pomysłu jak allegro? Szybkiej realizacji? Oczywiście posiadanie takiej strony jest o wiele bardziej opłacalne niż zwykłej stronki. Wiele osób nie potrafiąc napisać własnej strony, po prostu wgrywają skrypty. Na przykład skrypt do forum phpBB, czy do portalu eXtreme-Fusion. Posiadają wiele funkcji i są proste w obsłudze, dlatego więcej osób posiada właśnie takie strony, niż wgrywanie szablonów php. Pozycjonowanie stron, przy takich skryptach niestety jest troszkę utrudnione, lecz można je sobie ułatwić wgrywając specjalne modyfikację. Pozycjonowanie staje się trudniejsze ze względu na adresy jakie tam prowadzą i liczne nieznane znaki, co utrudnia robotowi w indeksowaniu.

Dzięki posiadaniu takich stron można zarabiać w różne sposoby. Między innymi linki w stopce, które służą do pozycjonowania. Wysyłanie masowych wiadomości do użytkowników serwisu, czy też wyświetlania bannerów. To wszystko można udostępnić płatnie innym użytkownikom. Również serwisom które oferują zapłatę za wyświetlanie ich reklamy, czy klikanie w ich linki. Możliwości jest pełna oferta i dzięki takiej stronie można zarobić większe pieniądze. Jest to dowód na to że reklama internetowa, jest bardzo przydatna i pomaga w czerpaniu z niej korzyści. Ile można miesięcznie zarobić na takiej stronce?

Kwota nie jest ustalona, po prostu zależy od twoich możliwości oraz statystyk tej strony. Jeśli posiadasz wiele tysięcy wejść dziennie, wysokie pozycję oraz dobry pagerank, możesz oczywiście zarobić duże pieniądze. Jeśli strona jest założona i nic na niej nie było zmieniane, bez wprowadzenia żadnych słów kluczowych, czy też bez żadnych kroków dążących do poprawienia pozycji, zarobek jest tylko możliwy na reklamach płacących za wejścia, lecz jeśli tylko jedna osoba czy dwie korzystają z takiej strony zarobek kilku złotych jest możliwy po kilku latach co jest całkowicie nie opłacalne. Aby cokolwiek osiągnąć trzeba na to zapracować, lub zainwestować co się waha z ryzykiem straty.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *