Urządzanie ogrodu

Kiedy już postawimy dom, marzymy o właściwym ukształtowaniu przestrzeni wokół. Nie jest to łatwe, bo wymaga ogromnego nakładu pracy, odpowiednich środków finansowych, pewnego poczucia estetyki i przede wszystkim czasu. Nawet, jeśli samodzielnie poczynimy pewne kroki, może się okazać po kilku latach, że nasze krzewy i kwiaty wcale nie tworzą ładnych kompozycji, niektóre przysłaniają inne, w ogrodzie panuje chaos kompozycyjny i nie możemy w nim właściwie odpoczywać.

Może więc warto oddać nasz ogród w ręce fachowców, którzy pomogą nam właściwie zaprojektować ogród? Powinien on być tak przygotowany, żeby przez wszystkie pory roku cieszył oczy. Projektanci zbadają glebę, stwierdzą które rośliny będą najlepiej funkcjonowały i w jakim stylu ogród trzeba urządzić. Ważny jest też gust właścicieli, do którego należy dostosować projekt.

Niektórzy uwielbiają drzewa iglaste i oprócz nich i trawnika, nie chcą mieć innych roślin. Są i tacy, dla których prawdziwy ogród musi eksplodować feerią barw, zapachów i kolorów, a kwiaty są jego elementem niezbędnym. Jeszcze inni pragną regularnych rabat i idealnie wystrzyżonych trawników. Dobry projektant będzie umiał stworzyć ogród dostosowany do potrzeb klienta.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *